Ciche Wąwozy Nałęczów

Nałęczów

Nałęczów to piękne miasto w województwie lubelskim i siedziba gminy miejsko-wiejskiej Nałęczów. Miejscowość kusi odwiedzających ponad 25 hektarowym parkiem ze stawem i historyczną zabudową – Pałacem Małachowskich, Sanatorium Książę Józef i Starymi Łazienkami. Nałęczów to jedyna w Polsce miejscowość uzdrowiskowa powstała w 1878 roku o profilu wyłącznie kardiologicznym. Leczy się tu przede pacjentów z chorobami wieńcową i nadciśnieniem tętniczym. Poza ofertą uzdrowiskową posiada też potężna bazę turystyczną. Z pewnością walory uzdrowiskowe i turystyczne tego regionu sprawią, że da się tutaj „naładować akumulatory”.

Ciche Wąwozy Nałęczów

Sanatorium Uzdrowiskowe „Ciche Wąwozy” jest położone w strefie A ochrony uzdrowiskowej, z dala od uciążliwych tras komunikacyjnych, w otoczeniu słynnych nałęczowskich wąwozów. Obiekt posiada bardzo wygodną bazę hotelową (pokoje z łazienkami). Ośrodek dysponuje własnym zakładem zabiegowym (50 rodzajów zabiegów leczniczych). Ośrodek dysponuje również hotelem (budynek B).

Sanatorium nasze specjalizuje się w rehabilitacji pacjentów po zawale mięśnia sercowego i operacjach serca. Z powodzeniem leczymy chorobę wieńcową, nadciśnienie tętnicze, nerwice sercowo-naczyniowe, stany ogólnego wyczerpania psychofizycznego i otyłość.

restauracja w obiekcietelewizja i internetzabiegi SPAsauna w obiekciesiłownia w obiekciegrill w obiekcieplac zabawparking
CICHE WĄWOZY NAŁĘCZÓW – LOKALIZACJA
lokalizacja Nałęczów adres: Bartosza Głowackiego 12, 24-140 Nałęczów
CICHE WĄWOZY NAŁĘCZÓW – OPIS

DOSTĘPNOŚĆ: OBIEKT CAŁOROCZNY

SZCZEGÓŁY ŚWIADCZEŃ

schorzenia / dysfunkcje

cukrzyca, kardiologia, narządy ruchu, układ krążenia

zakwaterowanie

Sanatorium malowniczo położone w otoczeniu parku i słynnych nałęczowskich wąwozów oferuje wygodną bazę hotelową – pokoje 1 i 2 osobowe z łazienką, WC i telefonem. Darmowy internet bezprzewodowy WIFI w obrębie holu głównego i kawiarni.

wyżywienie / diety

Oferujemy pełne wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje.

Diety: zgodne ze schorzeniami, 1000 kalorii

rehabilitacja

Zabiegi na miejscu – fizykoterapia diadynamik, fonoforeza, galwanizacja, interdyn, jonoforeza, krioterapia miejscowa, lampa kwarcowa, lampa sollux, magnetoterapia, prądy Tens, prądy Traberta, terapuls, ultradźwięki, – hydroterapia bicze szkockie, kąpiel CO2 w wannie, kąpiel perełkowa, kąpiel solankowa, masaż podwodny, masaż wirowy kończyn dolnych, masaż wirowy kończyn górnych, – inhalacje inhalacje indywidualne, – kinezyterapia ćwiczenia ogólnousprawniające, gimnastyka grupowa, gimnastyka indywidualna, – masaże drenaż limfatyczny, masaż Aquavibron, masaż klasyczny,

animacje / czas wolny

Pacjenci turnusów mają możliwość uczestniczenia w wykładach na tematy związane z leczeniem (2-3 razy w turnusie), których zakres obejmuje między innymi istotę schorzenia, leczenia farmakologicznego i rehabilitacji, profilaktykę zachorowań i powikłań, czynniki ryzyka, pracę i aktywny wypoczynek, zwalczanie nałogów, wytwarzanie nawyków zdrowego żywienia motywowanie do wczesnej diagnostyki, podnoszenie wiedzy o warunkach i potrzebach zdrowia itp. Sanatorium umożliwia zagospodarowanie czasu wolnego po zabiegach między innymi w formie:

  • spacerów z przewodnikiem po Nałęczowie,
  • odpłatnych wycieczek krajoznawczych do Lublina, Kazimierza Dolnego, Janowca, Czarnolasu, Zamościa, Puław oraz dawnej siedziby Zamoyskich w Kozłówce,
  • wieczorków integracyjnych w kawiarni sanatoryjnej oraz spotkań kameralnych przy ognisku,
  • odpłatnego korzystania z siłowni (kuracjusze pełnopłatni są zwolnieni z opłaty),
  • koncertów.

Pacjenci są informowani o możliwości uczestniczenia w imprezach kulturalnych organizowanych w Pałacu Małachowskich, Nałęczówkach i Miejskim Ośrodku Kultury. Otrzymują ponadto informacje o imprezach organizowanych w miejscowościach i gminach zrzeszonych w Lokalnej Organizacji Turystycznej „Lessowe Wąwozy”.

Sanatorium oferuje możliwość skorzystania z siłowni, udział w wieczorkach tanecznych w kawiarence, msze święte w kaplicy sanatoryjnej, ogniska oraz spacery z przewodnikiem.


CICHE WĄWOZY NAŁĘCZÓW POBYTY REHABILITACYJNE

telefon pobyty rehabilitacyjne