Lwigród Krynica Zdrój

Krynica Zdrój

To urokliwe miasto w woj. Małopolskim, położone w Beskidzie Sądeckim w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Krynicę otaczają wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej, Jasiennika. Krynica jest miejscowością uzdrowiskową a pierwsze wzmianki o leczniczych właściwościach krynickich źródeł znajdują się w dziele księdza Gabriela Rzączyńskiego wydanym w pierwszej poł. XVIII w. Leczy się tu choroby układu trawiennego i moczowego, układu krążenia i przemiany materii. W mieście znajdują się sanatoria i szpitale uzdrowiskowe, a także odwierty, pijalnie i rozlewnie wód mineralnych i leczniczych. Zdrowo i atrakcyjnie można tu spędzić wolny czas.

Lwigród Krynica Zdrój

Pierwszych gości nasz ośrodek przyjął na wczasy rehabilitacyjne w 1928 roku. Fundatorami Lwigrodu były Zakład Pensyjny Urzędników Prywatnych oraz lwowska kasa chorych – stąd nasza nazwa. Od swojego powstania  sanatorium Lwigród uważane było za perłę Krynicy-Zdroju.

basen w obiekcierestauracja w obiekcieKawiarnia w obiekcietelewizja i internetsiłownia w obiekciesauna w obiekciezabiegi SPAprzyjazny niepełnosprawnymwinda w obiekcieblisko stok narciarski
LWIGRÓD KRYNICA ZDRÓJ – LOKALIZACJA
lokalizacja Krynica Zdrój adres: Nitribitta 6, 33-380 Krynica Zdrój
LWIGRÓD KRYNICA ZDRÓJ – OPIS

Lwigród ma bardzo atrakcyjne położenie. Usytuowany jest na zboczu góry Jasiennik, w sąsiedztwie Parku Nitribitta, zaledwie kilka minut spacerem od centrum miasta. To idealne miejsce na turnus rehabilitacyjny w górach. Blisko stąd do wszystkich atrakcji Krynicy-Zdroju: wyciąg narciarski typu orczyk o długości 450 m. (150 m), lodowisko kryte (600 m), pijalnia wód mineralnych (750 m), Park Zdrojowy (30 m), stacja kolei gondolowej z trasami narciarskimi o różnym stopniu trudności o łącznej długości 11 km.

SZCZEGÓŁY ŚWIADCZEŃ

schorzenia / dysfunkcje

alergia, choroba psychiczna, choroby wątroby, cukrzyca, dermatologia, laryngologia, mózgowe porażenie dziecięce, narządy ruchu (dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich / z wyłączeniem osób na wózkach), narządy słuchu, narządy wydzielania wewnętrznego, neurologia, padaczka, po mastektomii, reumatyzm, rozwój psychoruchowy, schorzenia kręgosłupa, skolioza, układ krążenia, układ krwiotwórczy, układ moczowo-płciowy, układ oddechowy, układ pokarmowy, upośledzenie umysłowe, wady postawy, zaburzenia głosu i mowy, zapalenie trzustki

zakwaterowanie

Dysponujemy 300 miejscami noclegowymi w przestronnych i komfortowo wyposażonych pokojach (łazienka, TV, radio, telefon, czajnik, internet bezprzewodowy).

wyżywienie / diety

Oferujemy pełne wyżywienie, śniadania w formie bufetu szwedzkiego.

Diety: cukrzycowa, lekkostrawna

rehabilitacja

Szeroka gama zabiegów leczniczych świadczonych przez nasze sanatorium:

  • Peloidoterapia (Kąpiel borowinowa, zawijania, fasony, okłady)
  • Wodolecznictwo (Kąpiel solankowa, perełkowa, mineralna, masaże wirowe, masaż podwodny, bicz szkocki, Aquavibron, hydromasaż)
  • Elektrolecznictwo (Jonoforeza, Diadynamic, Galwanizacja, prądy trabetta i tens, Ultradźwięki, Magnetronic, Fala uderzeniowa)
  • Światłolecznictwo (laser wysokoenergetyczny i skaner, Lampa sollux, Lampa Bio-V, Lampa kwarcowa)
  • Inhalacje ultradźwiękowe olejkowe/z naturalnych surowców
  • Masaże (klasyczny i wibracyjny membranowy AQUAI)
  • Krioterapia (miejscowa, kriosauna, sucha kąpiel CO2)
  • Kinezyterapia (gimnastyka zbiorowa, terapia metodą McKenzie i PNF, ćwiczenia indywidualne, gimnastyka w odciążeniu, gimnastyka w basenie)

animacje / czas wolny

Dla gości z turnusów sanatoryjnych i rehabilitacyjnych oferujemy bezpłatną wycieczkę po Krynicy. Goście korzystający z naszych turnusów rehabilitacyjnych mogą liczyć na realizację programu turnusu w którym znajduje się organizacja biesiady góralskiej z poczęstunkiem oraz wycieczki autokarowej po okolicy.

LWIGRÓD KRYNICA ZDRÓJ POBYTY REHABILITACYJNE

– 13 noclegów w komfortowych pokojach
– pełne wyżywienie
– 21 zabiegów, 10 wejść na basen
– wycieczki, szkolenia, prelekcje

Ceny: 2750 zł – 4000 zł

wybieram