jaki ośrodek rehabilitacyjny

Jaki wybrać ośrodek rehabilitacyjny?

Osoba zainteresowana wybiera ośrodek i organizatora turnusu biorąc pod uwagę potrzeby wynikające z rodzaju swojej niepełnosprawności. Wyboru ośrodka dokonuje się samodzielnie.

Morska bryza, górskie powietrze a może zielony skraj lasu? To tylko jeden z długiej listy dylematów, które towarzyszą wyborowi miejsca na turnus rehabilitacyjny. Ośrodek, w którym spędza się minimum dwa tygodnie, powinien być komfortowy, a zabiegi profesjonalne i dostosowane do Twojego schorzenia.

Bardzo ważne jest aby Upewnić się co jest zawarte w cenie turnusu rehabilitacyjnego czyli Nocleg, całodobowe wyżywienie, bogata oferta indywidualnie dobranych zabiegów – to minimum, które powinien oferować ośrodek lub sanatorium. Oprócz tego warto zorientować się, czy zapewnia dostęp do internetu, posiłki do wyboru i dodatkowe rozrywki.

Aby wypoczynek był jeszcze przyjemniejszy, pod uwagę możemy brać dostępność basenu pływackiego, siłowni, biblioteczki i strefy rozrywki (bilard, tenis stołowy, stoły do gier karcianych). W ramach wybory miejsca warto też zwrócić uwagę czy ośrodek organizuje również zajęcia kulturalno-rozrywkowe: wieczorki taneczne, spacery z przewodnikiem oraz wycieczki autokarowe. To świetna oferta dla wszystkich seniorów! Bardzo ważną kwestią jest lista zabiegów wykonywanych w ramach turnusu i upewnienie się, że wszystkie są ujęte w opłaconym pakiecie. Zazwyczaj jest to fizykoterapia, masaż oraz ćwiczenia, ale niektóre ośrodki posiadają dużo szerszą ofertę. Znalezienie ośrodka, który odpowie na różnorodne wymagania oraz problemy zdrowotne, których doświadczają uczestnicy turnusów, jest bardzo istotne dla każdego kuracjusza. Turnus to nie tylko zabiegi, ale też czas wolny: spotkania towarzyskie i aktywności na świeżym powietrzu. Od lokalizacji ośrodka wiele zależy – czystość powietrza, możliwości pieszych wycieczek, różnorodność rozrywek. Równie ważne są łatwy dojazd oraz standard pokoi.
To wszystko wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie nie tylko fizyczne ale także relaks i psychiczny odpoczynek.