Wiktor Żegiestów-Zdrój

Żegiestów-Zdrój

Górskie Uzdrowisko położone na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego tuż przy granicy ze Słowacją nad rzeką Poprad. Tworzywa uzdrowiskowe Żegiestowa to naturalne wody mineralne i podgórski umiarkowany klimat. W uzdrowisku Żegiestów-Zdrój prowadzone jest leczenie w kierunkach: choroby układu trawienia, choroby reumatologiczne, choroby nerek i dróg moczowych. Na terenie uzdrowiska znajdują się udokumentowane naturalne surowce lecznicze, tj. szczawy. typu wodorowęglanowo-wapniowo-magnezowego lub wodorowęglanowo-magnezowo-sodowego. Jest to idealne miejsce aby odpocząć od zgiełku miasta, ciesząc się przyrodą i korzystając z ujęć wód leczniczych ich 4 źródeł źródło Anna oraz 3 odwierty: Żegiestów II, Zofia II, Andrzej II.

Oferta Obiektu PDF

Wiktor Cechini Medical & SPA

Wiktor Cechini położony jest w malowniczym, otoczonym górami Beskidzie Sądeckim w Żegiestowie-Zdroju. Budynek to połączenie zabytkowych murów o bogatej historii z nowoczesną architekturą. Znajduje się w centralnej części Popradzkiego Parku Krajobrazowego, na tzw. Łopacie Polskiej. Odwiedzających zachwyca krajobrazami Doliny Popradu oraz cichym i spokojnym otoczeniem lasów.

basen w obiekcierestauracja w obiekcieKawiarnia w obiekciePub w obiekcietelewizja i internetzabiegi SPAsauna w obiekciesiłownia w obiekcieSala konferencyjna w obiekcieprzyjazny niepełnosprawnym
WIKTOR ŻEGIESTÓW-ZDRÓJ – LOKALIZACJA
lokalizacja Żeglistów-Zdrójadres: Łopata Polska 24, 33-370 Żegiestów-Zdrój
WIKTOR ŻEGIESTÓW-ZDRÓJ – OPIS

Wiktor Cechini został zaprojektowany przez lwowskich architektów, prof. Jana Bagieńskiego i Zbigniewa Wardzała. Jego budowę zakończono pod koniec 1936 roku, po dwóch latach prac. W okresie międzywojennym Wiktor był najnowocześniejszym i jednym z najbardziej ekskluzywnych budynków Polski Południowej. Stał się ikoną modernizmu i nowoczesnego budownictwa. W artykule zamieszczonym w „Architekturze” z 1938 roku uznano, że ten właśnie gmach otworzył nowy rozdział w zabudowie uzdrowisk. Budynek wymieniany jest razem z gmachem Sejmu RP czy Powszechnego Domu Towarowego w Poznaniu jako przykład wybitnej architektury modernizmu II RP.

SZCZEGÓŁY ŚWIADCZEŃ

profile lecznicze / dysfunkcje

autyzm, choroba psychiczna, cukrzyca, jąkanie, laryngologia, narządy ruchu (poruszających się na wózkach inwalidzkich i z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich), narządy słuchu, narządy wydzielania wewnętrznego, narządy wzroku, neurologia, otyłość, padaczka, po mastektomii, przemiana materii, reumatologia, schorzenia kręgosłupa, układ krążenia, układ oddechowy, układ moczowo-płciowy, układ pokarmowy, upośledzenie umysłowe.

zakwaterowanie

Budynek Wiktor posiada 150 miejsc w pokojach 1-, 2- i 3- osobowych oraz w pokojach typu studio (dla 4 osób). Każdy pokój jest wyposażony w telewizję, telefon, łazienkę z prysznicem oraz Wifi, niektóre posiadają balkon z widokiem na ogród, natomiast okna w pokojach bez balkonu wychodzą na rzekę Poprad.

Część pensjonatowa Wiktor II to drugi budynek, który pomieści łącznie 18 osób w pokojach 1-, 2- i 3- osobowych. Polecany jest w szczególności grupom zorganizowanym, ceniącym swoje towarzystwo oraz spokój. Goście Wiktora II mają dostęp do wszystkich atrakcji Wiktora, jednocześnie pozostając w przytulnej i rodzinnej atmosferze mniejszego budynku. Tutaj można zabrać ze sobą swojego pupila.

wyżywienie / diety

Zapraszamy na pyszne posiłki – śniadania, obiady i kolacje podawane porcjowo.

Diety: Diety: cukrzycowa, niskotłuszczowa, wątrobowa, lekkostrawna.

rehabilitacja

Bogata baza zabiegowa oraz pijalnia wody mineralnej. Oferujemy zabiegi z zakresu: hydroterapii, balneoterapii, fizykoterapii, inhalacji w grocie solnej i rehabilitacji ruchowej w basenie.

W ośrodku znajdują się: mały basen z hydromasażem i dyszami masującymi (5mx5m), sauna fińska, łaźnia parowa, kabina na podczerwień,  (w części hydroterapii) grota solna oraz stoły rekondycyjne do ćwiczeń Shapemaster (w części fizykoterapii).

animacje / czas wolny

Kawiarnia, jadalnia z salą bankietową, góralska wiata z miejscem na grilla lub ognisko, boisko do piłki nożnej i siatkowej, ping-pong, bilard, Nordic Walking, słoneczne tarasy widokowe oraz ogród idealny do spacerów.

Obok budynku znajduje się ścieżka ornitologiczna oraz trochę dalej pieszo-rowerowa kładka na rzece Poprad, łącząca granicę polską ze słowacką. Bardzo popularne są tutaj spływy pontonami lub kajakami.


oferty rehabilitacyjne Wiktor Żegiestów-Zdrój

– 14 noclegów
– śniadania, obiady i kolacje
– 24 zabiegi lecznicze wg. wskazań lekarza
– basen, grota solna, pijalnia wody mineralnej

Ceny: 3220 zł – 3360 zł

wybieram

– 7 noclegów
– śniadania, obiady i kolacje
– 12 zabiegów lecznicze wg. wskazań lekarza
– basen, grota solna, pijalnia wody mineralnej

Ceny: 1610 zł – 1680 zł

wybieram

Wiktor Żegiestów-Zdrój turnusy pobyty rehabilitacyjne