Malwa Polanica Zdrój

Polanica Zdrój

Polanica Zdrój to urokliwe miasto uzdrowiskowe w województwie dolnośląskim. Położona jest w dolinie Bystrzycy Dusznickiej u podnóża masywu Piekielnej Góry (południowo-wschodni kraniec Gór Stołowych), a południowa część miasta na zboczach Gór Bystrzyckich w pobliżu Kamiennej Góry. Jej łagodny klimat oraz bogate źródła mineralne są doskonałą mieszanką dla kuracjuszy i osób skorych tutaj wypoczywać. Szczególnie, że cześć uzdrowiskową otula przyjemny Park Zdrojowy oraz znajdziemy tutaj Pijalnię Wielka Pieniawa, która jest bez wątpienia jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Polanicy Zdrój.

Oferta Obiektu PDF

Malwa Polanica Zdrój

Obiekt jest malowniczo położony nad rzeką Bystrzycą Dusznicką, otoczone zalesionymi wzgórzami. Budynek oddalony jest 1500 metrów od centrum Parku Zdrojowego. Jest to idealne rozwiązanie dla osób aktywnych ceniących sobie spacery – tak konieczne w leczeniu klimatycznym.

basen w obiekcierestauracja w obiekcieKawiarnia w obiekcietelewizja i internetzabiegi SPAsauna w obiekciesiłownia w obiekcieprzyjazny niepełnosprawnymplac zabawparking
MALWA POLANICA ZDRÓJ – LOKALIZACJA
lokalizacja Polanica Zdrój adres: Wojska Polskiego 64, 57-320 Polanica Zdrój
MALWA POLANICA ZDRÓJ – OPIS

Sanatorium „MALWA” stwarza doskonałe miejsce do oderwania się od zgiełku miejskiej rzeczywistości poprzez niezwykłe usytuowanie obiektu w terenie leśnym odległym od centrum miasta 1500 m i zapewnieniu sobie idealnego wypoczynku w otoczeniu przyrody zieleni – Narodowego Parku Gór Stołowych. Oferujemy turnusy rehabilitacyjne 14-dniowe pełnopłatne, bądź z dofinansowaniem PFRON. Przyjmujemy również Gości ze skierowaniem z Narodowego Funduszu Zdrowia na leczenie sanatoryjne. Posiadamy ponad 20-letnią tradycję z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego i rehabilitacji.

SZCZEGÓŁY ŚWIADCZEŃ

schorzenia / dysfunkcje

autyzm, choroba Parkinsona, cukrzyca, kardiologia, mózgowe porażenie dziecięce, narządy ruchu, narządy słuchu, neurologia, padaczka, stwardnienie rozsiane, układ krążenia, układ oddechowy, układ pokarmowy, upośledzenie umysłowe, zespół Downa

zakwaterowanie

Czteropiętrowy obiekt z windą oferuje 140 miejsc noclegowych w pokojach 1,2 i 3 osobowych z pełnym węzłem higieniczno – sanitarnym. Większość pokoi przystosowanych jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pokoje wyposażone są w radioodbiornik, telewizję. Do wyboru znajdują się pokoje z balkonami.

wyżywienie / diety

Jadalnia mieści 70 osób w dwóch kameralnych salach, posiłki wydawane są na dwie zmiany.

Diety: bezglutenowa, cukrzycowa, niskotłuszczowa, wątrobowa, wegetariańska

rehabilitacja

W trakcie pobytu Goście mogą skorzystać z szerokiej gamy zabiegów rehabilitacyjnych z zakresu balneoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, laseroterapii, elektroterapii oraz magnetoterapii. Dodatkowo organizujemy zajęcia fitness z instruktorem m.in. Pilates, Zumba, Zdrowy Kręgosłup, aquaaerobik, gimnastyka przyrządowa z elementami Jogi oraz energiczne z marsze z instruktorami Nordic Walking.

animacje / czas wolny

W budynku znajduje się do dyspozycji gości sala telewizyjna z TV satelitarną, sala gimnastyczna – fitness, sala rekreacyjna z bilardem, basen rehabilitacyjno – rekreacyjny, jacuzzi, wokół budynku znajduje się taras do leżakowania oraz miejsce do odpoczynku i grillowania. Posiadamy idealne wyciszone miejsce do organizowania w trakcie pobytu ognisk na terenie ośrodka w przystosowanym do tego domku grillowym.W okresie letnim do wypożyczenia rowery, a przez cały rok kijki Nordic Walking do samodzielnego spacerowania. W trakcie pobytu organizujemy spacery z przewodnikiem Gór Stołowych, wieczorki taneczne z muzyką na żywo. Z okien sanatorium rozpościera się widok na las oraz rzekę, którego szum i kołyszące się gałęzie koją skołatane nerwy i wyciszają organizm regenerując go.


Malwa Polanica Zdrój pobyty rehabilitacyjne

całoroczne oferty rehabilitacyjne

– zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie
– 36 zabiegów zgodnie z zaleceniami lekarza
– konsultacje lekarskie, opieka medyczna
– świąteczny program kulturalno – oświatowy

Ceny: 3150 zł – 3780 zł

wybieram

telefon pobyty rehabilitacyjne